Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #512 PŘEDVOLEBNÍ ŠÍLENSTVÍ

#512 PŘEDVOLEBNÍ ŠÍLENSTVÍ

Posted: Leden 18th, 2013 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 28 komentářů »

Co si myslim o přímý volbě prezidenta jsem tady už psal; už tenkrát jsem tušil, že celonárodní vzrušení nad tim, kterej ze dvou finalistů je Losna a kterej Mažňák, bude velký. Tohle jsem si ale nepředstavil ani v nejšílenějších snech. Nagano hadr. Mrtví hokejisti hadr. Myslim, že tohle překoná už jenom smrt Goťáka, dej mu Pámbu ještě spoustu let.

Vzpomínám si na tu naději, se kterou jsem po zmláceným CzechTeku 2005 chodil na demonstrace, na to rádobyrevoluční nadšení, se kterým jsem věřil, že se něco stane. Něco velkýho. Zklamání a rozčarování z toho, že se nestalo nic, bylo rozhodně hořký. Obávám se, že podobným zklamáním si projdou v brzký době všichni nadšený voliči, který věřej, že volba prezidenta je pro naše životy nějak zásadní.

Ale to je mi jedno, to je jejich boj. Ale fakt už nedávám ten saigon, kterej zuří na internetu. Facebook, za jinejch okolností moc příjemný místo plný videí s koťátkama, takovej virtuální Park kultury a oddechu Marka Zuckerberga (mimochodem, když jsem byl malej, myslel jsem si, že Park kultury a oddechu Julia Fučíka znamená Park kultury, ve kterým oddechuje Julius Fučík, tedy že tam asi má hrobeček), se v současný době změnil na bojiště, kde se lidi vzájemně přesvědčujou, koho že to vlastně volej ty pověstný, nikdy pořádně nedefinovaný, ale vždycky neustále vzývaný, slušný lidi.

Ty vole, proboha, už se na to vyserte! My už jsme všichni přesvědčený! To už ani nejde nebejt přesvědčenej, fakt! Jestliže před prvním kolem bylo pro člověka s odstupem docela zajímavý sledovat dobře vymyšlenou a ještě lépe fungující reklamní kampaň na Karla, teď už je to jenom nuda, nuda, šeď, šeď, krev, pot, slzy, bída a utrpení – prostě nic hezkýho. Schwarzenbergův mediální blitzkrieg minulýho tejdne se změnil v zákopovou válku a protože už žádný nový informace nejsou, donekonečna se omílá, že Zeman je vulgární kámoš Klause a zaprodá nás Rusku, kdežto Schwarzenberg je narkoleptickej kámoš Kalouska a zaprodá nás Rakousku. Na což já už vážně nemám náladu.

«
»