Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #494 LIDI, CO SI MYSLEJ, ŽE UŽ JSME PORUČILI VĚTRU DEŠTI

#494 LIDI, CO SI MYSLEJ, ŽE UŽ JSME PORUČILI VĚTRU DEŠTI

Posted: Prosinec 19th, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 12 Comments »

Podle mě žijeme v neuvěřitelně úžasný době. Jen si představte, o čem všem se před sto lety lidem ani nesnilo a dneska to běžně máme.  Mobily a počítače. Co žrát. Dubstep. Osmihodinovou pracovní dobu. LSD. Civilizační choroby. Léky na civilizační choroby. Vývoj za posledních sto let prostě nabral neuvěřitelný obrátky; kdyby se člověk narozenej na začátku minulýho století ocitnul v dnešní době, nestíhal by mnohem hůř, než kdyby se člověk třeba z patnáctýho století přenesl o tři sta let dopředu.

Serou mě ovšem lidi s pocitem, že v jednadvacátym století jsme se už stali definitivními pány tvorstva, přírody, života, vesmíru a vůbec. Lidi přesvědčený o tom, že maj právo na život bez jakejchkoliv problémů. A že když na ně  nějaký problémy dolehnou, nikdy za to nemůže nějaká vyšší moc (ať už jí říkáme příroda, osud nebo bůh), ale vždycky nějakej kretén. Kretén, o jehož práci sice věděj hovno, ale jsou si naprosto jistý, že ji dělá blbě.

Dva příklady: každoroční nadávání na silničáře, co nestíhaj, když přijde první sníh. Milióny fousatejch fórků, kterejm se podle mě může smát jedině člověk s totální amnézií. Jako jasně já bych taky chtěl, aby silnice byly celoročně neustále sjízdný, ale proboha, lidi, vzpamatujte se, když začne najednou sněžit po skoro celý republice, tak to prostě nikdy nemůže fungovat. Tuhle jistotu mi totiž dává matematika, prosté násobení přirozených čísel. Víte, kolik by bylo třeba sypačů, buldozerů a jinejch verků, aby za hustýho sněžení stíhaly uklízet celou republiku? Tři prdele. A víte, kolik by stálo peněz ty sypače a spol. koupit, udržovat, cvičit pro ně řidiče? No tak to se radši ani neptejte. Když přijde sníh, tak to holt chvíli trvá, než se všechny silnice uklidí. Překvápko? Se s tim smiř.

Ještě zcestnější pohled pak má řada mejch spoluobčanů na doktory. Když občas poslouchám všelijaký dramatický historky o neschopnosti a chybách českejch doktorů, mám pocit, že si kdejakej lumen myslí, že když přijde k doktorovi s nějakym bebí, povinností lékaře je okamžitě rozpoznat, co chudákovi marodnýmu přesně je, a předepsat mu na to nějakou levnou, ale přitom magickou meducínu, po který se mu do pár hodin znatelně uleví. Samozřejmě netvrdim, že čeští doktoři jsou bezvadný. Chci jenom říct, že mě serou rovněž lidi, který maj pocit, že se dneska už neumírá na nějaký zranění nebo chorobu, ale jedině na to, že doktoři něco poserou.

«
»