#479 PARKUJÍCÍ AUTA VE MĚSTĚ

Posted: Listopad 28th, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 1 Comment »

Asi takhle: nejsem žádnej obatikovanej ochránce žab a čolků, co svý prdy radši jímá pod vodou do baněk, aby nezvyšoval svoji uhlíkovou stopu. Chápu, že pro řadu lidí je auto nutností, i pohodlí mýho života se zakoupením vozu zvedlo. Ale pořídil jsem si kancelář v centru města a skoro každej den do ní chodím půl hodiny pěšky a cestou se rozhlížim kolem sebe – a nemůžu si pomoct, parkující auta ve městě jsou pěkně hnusný.

Uznávám, že některý automobily, ať už na fotce nebo v reálu, vypadaj sexy. Když bude vydařenej auťák stát někde jako solitér, tak na něm rád okem spočinu. Jedno auto samo o sobě působí jako v podstatě roztomilej kovovej broučínek. Ale špinavý auto za autem ve špinavejch ulicích podzimního města, to už je katastrofickej film, ve kterym se ty brouci přemnožili a pomalu, ale jistě nás žerou.Pražáci, fakt: zkuste si někdy představit ulici, kde bydlíte, bez aut. Vypadá to líp.

Nikterak mi vlastně nevadí jedoucí auta. Jasně, ty jen chvilku zasmrděj a jsou pryč, než si jich v podstatě stačím všimnout. (Pokud mi chce nějako tvrdit, že díky všelijakejm EURO normám auta dneska vypouštěj z výfuku už jen vodní páru s přírodní vůní fialek, ať si na chvíli stoupne třeba na již zmiňovaný Letenský náměstí.) Ale plný pražský ulice zaparkovanejch aut jsou prostě hnusný. Pražský domy jsou krásný, auta v Praze ne.

Serou mě proto lidi, který maj pocit, že koupí auta jim vzniknul automatickej nárok na parkování vždy a všude. Neříkám, že bych oproti nim byl nějak zásadně lepší člověk, ale při prskání nad tim, jak je v Praze málo parkovacích míst a mělo by se s tim něco dělat, jsem si aspoň vědomej toho, že moje auto zabírá kus veřejnýho prostoru, kterej mi nepatří, a žádnou parádu tam teda nedělá.

«
»