Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #440 IDNES.CZ

#440 IDNES.CZ

Posted: Říjen 3rd, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | No Comments »

Já idnes.cz nikdy nepokládal za nějak zvlášť seriózní server, na druhou stranu mi přišlo, že se od toho nejpokleslejšího bulváru pořád trochu liší. Co ale včera předvedli v souvislosti s tim magorem z Chrastavy, už podle mě nemá obdoby.

Ono teda celá kauza plastový pistolky a sedmi ran do Klausova boku by byla ohejtovatelná sakumprásk, od Šumavy k Tatrám. Od samotnýho aktéra Vondrouše přes šlendrián bodyguardů či reakci prezidenta až po neschopnost řady lidí pochopit, že atentát je útok na něčí život, takže pátečnímu incidentu se dá říkat politická provokace, ale atentát vážně ne.

Ale idnes.cz tomu nasadil korunu, když si Pavla Vondrouše pozval do redakce a nechal ho odpovídat na otázky položený lidma v on-line rozhovoru. To už mi zůstává rozum stát, protože jestli se pro mě idnes.cz něčím kvalifikoval na dno dnoucí senzacechivýho bulváru, tak timhle zájmem o osobu tohohle vyšinutýho trouby.

Já samozřejmě nepochybuju o tom, že pro idnes.cz to byla trefa do černého, tedy že měl článek obří čtenost, neb v tom magorovi z Chrastavy si lůza našla bezpochyby dalšího hrdinu. Ale žil jsem v představě, že idnes se označuje za zpravodajský server – a zpravodajství je na tom rozhovoru asi stejný množství, jako na informacích z postele Ornelly Štikový.

«
»