Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #424 KOUSNOUT SE DO JAZYKA

#424 KOUSNOUT SE DO JAZYKA

Posted: Srpen 24th, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 1 Comment »

Kousnutí do jazyka je jedním z zážitků, který oč přijdou zřídkavěji, o to jsou intenzivnější.

Můj prožitek pořádného kousnutí se do jazyka se skládá ze tří vrstev negativních emocí. Nejprve přichází samozřejmě bolest. Ať už je to klasické kousnutí do jazyka nebo příbuzné kousnutí zevnitř do tváře, bolí to solidně – nemluvě samozřejmě o tom, jaké to je, když s rozhryznutým jazykem máte hovořit.

Vrstva druhá, tedy strach, zaútočí v případě, že se mi podaří kousnout se tak, že mi teče krev. Ne, že bych měl obavy z infekce, kromě občasných návštěv nadnárodních fast foodů si jiný ekly do huby necpu. Ale chuť krve mi rozhodně není odporná, spíše naopak – a jednak mě znepokojuje samotný tenhle fakt, jednak představa, že by se to mohly dozvěděly nějaké příznivkyně Twilight ságy a špatně si to vyložit.

No a třetí vrstva na závěr – pocit zoufalství. Už jsem si zvykl, že nejsem nejzručnější člověk na světě, ale zvládám to s vědomím, že mám zase jiné kvality. Ale kdykoliv se kousnu do jazyka, říkám si, že z hlediska evoluce je tvor, co nedokáže bez zranění ani rozmělnit potravu, dost bezcennej.

«
»