#415 BEJEWELED BLITZ

Posted: Srpen 3rd, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 5 Comments »

Nikdy jsem moc nehrál počítačový hry, takový ty výpravný. Ne proto, že by mě nebavily – je mi naopak jasný, že by mě to bavilo náramně, což ovšem nejde dohromady s mým permanentním pocitem, že toho ještě musím strašně moc napsat.

Bejeweled Blitz je ale věc jiná. Jednoduchý, ale značně návykový nápad (čtvercová síť s barevnými symboly, výměnou dvou sousedních symbolů je třeba dosáhnout toho, aby se tři stejné symboly ocitly v jedné řadě) – a navíc jedna hra trvá minutu. Minutu! To je jako nic.

Jenomže stokrát nic umořilo osla. Ono stačí i dvacetkrát a čas plyne plyne doslova (hraju na iPhonu) mezi prsty. Jenže ta hra ve spojení s Facebookem ukazuje člověku, jakých bodových výsledků dosáhli v tomhle týdnu jeho přátelé – a v podstatě tak člověka nutí snažit se je překonat.

Víte, já totiž neumim moc prohrávat. Jasně, sice už nemívám hysterické záchvaty jako v dětství, kdy stačilo aby mi v Člověče, nezlob se tak třikrát za sebou nepadla šestka a již jsem se sakra zlobil. Ale Bejeweled Blitz po pár měsících hraní už pro mě neni barevnou zábavou, ale nutností překonávat soupeře.

A pro jistotu varuju. Kdo Bejeweled Blitz nezná, ať si sakra rozymslí, jestli ho chce poznat. Je to na vlastní nebezepčí – ne, že mi sem někdo bude chodit fňukat “to tys mě naučil hrát Bejeweled Blitz, to ty jsi ze mě udělal slabocha”.

One minute… GO!

«
»