Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #371 “POSLOUCHÁM VŠECHNO KROMĚ DECHOVKY/COUNTRY”

#371 “POSLOUCHÁM VŠECHNO KROMĚ DECHOVKY/COUNTRY”

Posted: Květen 18th, 2012 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 9 komentářů »

Nějak jsem si, nevim proč, myslela, že tahle rádoby vtipná a univerzální odpověď zmizela ze slovníků někdy kolem 14. roku života, spolu s povinnou školní docházkou. Nezmizela. Nedávno mě touhle legrací počastoval pán po třicítce, ale to neměl dělat.

Uznávám, že na otázku “Co posloucháš?” je v dnešní době, kdy je na světě asi tak zhruba ziliarda nahrávek všemožné kvality, charakteru, žánru a druhu je takřka nemožné odpovědět stručně a jasně, ta otázka je sama o sobě špatná. Ale někdo vážně poslouchá převážně hiphop a někdo dubstep, někdo Wohnouty a někdo zase Davida Guettu. Dá se elegantně odpovědět třeba tím, co člověk poslouchal zrovna teď naposled, popř. tím, co mu zrovna hraje v přehrávači. Eventuálně se dá na blbou otázku říct i obyčejné “tak různě”, “všechno možný”, protože “všechno možný” je furt úplně zlatý oproti  übertrapnému dodatku “všechno možný, kromě dechovky nebo country”.

Hohoho, to sem se teda teď fakt pobavila a pochopila, že ty seš cool. Cool lidi přece neposlouchaj dechovku ani country. Máš asi pocit, že když se vymezíš tím, že posloucháš všechno (prostor všechna má asi vzbudit dojem, že posloucháš samou kvalitu), kromě teda tý dechovky (přežitý symbol špatného vkusu) budeš tak působit jako borec, že jo?

Nikoli. Působíš jako trapák. Když někdo poslouchá dechovku, je to jev tak neobvyklý, že by se spíš mělo říkat “já poslouchám třeba dechovku”. Většina lidí zkrátka dechovku neposlouchá a ví se to automaticky (pardon do tradičních dech. letovisek, je to tak) a představa tebe, že ji posloucháš, není zas tak vohromná, abys musel zdůraznit, že to doma po večerech fakt neděláš.

Nic, prostě je to vostuda…

«
»