Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #360 PLÁNY NA NOVOU RADNICI PRAHY 7

#360 PLÁNY NA NOVOU RADNICI PRAHY 7

Posted: Květen 2nd, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | No Comments »

Dvaadvacet let jsem vyrůstal v Holešovicích a před rokem jsem se vrátil na Letnou. Trvalý bydliště mám sice pořád ještě na na sídláku, kde dávají noční autobusy dobrou noc, ale považuju se za lokálního patriota a jako takovýho mě neuvěřitelně serou plány na stavbu nový radnice na Praze 7.

Pro ty, kdo o tom ještě neslyšeli: Na Praze sedm chce radnice (myšleno ta partička politiků) postavit novou radnici (myšleno barák) za miliardu korun. A je to, což asi nikoho nepřekvapí, jedno velký, zkurvený šmé. Lépe řečeno: na první laickej pohled to vypadá jako jedno velký, zkurvený šmé, a nikdo z radnice (jako těch politiků) se nikdy nepokusil vysvětlit, že to šmé neni.

Ovšem co se nestalo. Partička nadšenců začala v zimě obíhat občany a sbírat podpisy pro petici. Já rozhodně nejsem žádnej fanatickej příznivce peticí, právě naopak (a na 1000 věcí se tomu budu někdy určitě věnovat). Tahle petice ale má jednu zásadní vlastnost, kvůli který mě nadchla (dokonce jsem vyhnal do mrazu i nebohou těhotnou A., která má v našem letenskym hnízdečku na rozdíl ode mě trvalý bydliště) – že totiž k něčemu je. Když by jí podepsalo deset procent obyvatel Prahy 7, musela by radnice vypsat referendum, zda občané vůbec novou radnici za stávajících podmínek chtějí.

Teda – všichni si mysleli, že by radnice musela vypsat referendum. Podpisy se totiž podařilo získat. Ovšem už se dostáváme k neuvěřitelnýmu rozuzlení celýho příběhu: podle nějakýho zkurva z ministerstva vnitra (tipuju si, že dotyčnej zkurv bude dobrym kámošem někoho ze stávající sedmičkový koalice) bylo totiž referendum špatně vypracovaný. Jak jako kurva špatně vypracovaný? Nedali snad obyvatelé Prahy 7 kurva dostatečně jasně najevo, o co jim jde?

Nemůžu si pomoct, ale v jistym smyslu fandim monarchistům. Mám totiž pocit, že kdyby celá tahle kauza vyšla najevo, když by na Hradě seděl král (tim myslim opravdickej old-school král, ne ty parodie na panovníky, co jakože dodnes vládnou v pár evropskejch zemích), mohl by jednoduše bouchnout do stolu, pár zmrdů vymáchat v koši ve Vltavě, polejt dehtem, vyválet v peří a byl by klid.

«
»