Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #304 AUTOBAZARY

#304 AUTOBAZARY

Posted: Únor 10th, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 1 Comment »

Poměrně krátce po začátku zdejšího hejtování jsem to jednou natřel D-FENSovi. Stojím si za vším, co jsem tam napsal, dneska ale chci D-FENSe pochválit za něco z jeho dávné prehistorie, a to za články o autobazarním ksindlu. Díky jeho serveru jsem už pěknejch pár let přesvědčenej, že pokud bude koloušek jako já (co nepozná vznětovej motor od zážehovýho) kupovat v autobazaru auto, strašně ho natáhnou, prodaj mu šunku a vůbec s nim vymetou.

Vzhledem k blížícímu se narození malýho Attily jsme se s přítelkyní shodli, že její automobil máme sice oba rádi a důvěrně ho nazýváme Tygroň, ale na převážení tak  křehkého nákladu, jako je náš syn, úplně bezpečný není, takže nám nezbude, než její auto prodat a koupit něco onačejšího. “V autobazaru,” odpověděla na moji otázku, jak tyto transakace uskutečníme; chytil jsem se za hlavu a začal jí líčit své představy týkající se autobazarů, které jsem vám už naznačil na konci minulého odstavce.

Jenže vzhledem ke snaze celou transakci zjednodušit, tj. provést prodej starého a nákup nového starého vozu pokud možno najednou, nezbylo než hledat v nabídkách autobazarů odebírajících stará auta protiúčtem. A nalezli jsme v nabídce jednoho autobazaru vůz odpovídající našim požadavkům a vyslali jsme otce přítelkyně, zda by mohl svým zkušeným okem kamioňáka náš vytoužený vůz omrknout. “Bouraný to neni?” ptal se pána z autobazaru hned ve dveřích a pán si mohl hlavu uvrtět až do chvíle, kdy můj skorotchán jasně rozpoznal, že to bouraný je, slušně se rozloučil a zmizel.

A jasně, můžete si myslet, že to je jenom blbá náhoda nebo že vo tom ten pán skutečně nevěděl. Já jsem ale přesvědčenej, že pán to věděl moc dobře, stejně jako jsem přesvědčenej, že nakonec to auto prodá nějakýmu chudákovi, kterýmu bude stačit jeho čégro pígro, že to bouraný neni. Takže moje osobní historka končí dobře (jinej člověk z přízně nám pomohl auto v jiném autobazaru vybrat, zbývá ho už jenom zakoupit), ale stejně mě sere, že prostě nejde přijít do autobazaru a slyšet tam o věci, kterou si chcete koupit, takovou poměrně důležitou drobnost – totiž pravdu.

«
»