#297 NEVYPNUTÉ ZVONĚNÍ

Posted: Únor 1st, 2012 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 6 Comments »

Fakt. Fakt mě to sere, fakt to ruší zážitek a i když se mi to divadlo/kino/přednáška sebevíc nelíbí, stejně je to tak nějak nefér… Došlo mi to, když se ke mě znovu dostala kauza Newyorská filharnonie přerušila kvůli zvonění mobilu koncert. Úplně mě z toho mrazí: 13 taktů před poslední stránkou partitury + typické iPhone zvonění Marimba = oheň na střeše.

Souhlasím s obecným tvrzením, že ještě horší než faux pas samotné je na faux pas hlasitě upozornit, ale všechny dirigenty, herce, hudebníky a lidi v publiku, kteří se pozastaví nad nevypnutym mobilem, prostě naprosto chápu a vím, že většina lidí je prostě moc líná na to si zkontrolovat, jestli to maj fakt vpynutý a nebo se s tím neobtěžujou vůbec, protože „nobóže, tak mi někdo zavolá, má bejt?“

Má bejt. Zvlášť když všichni víme, že mobily zvoní VŽDY v tu nejnevhodnější možnou chvíli! Nikdo nechce do srdceryvné scény, kdy se neví, jestli ona umře, nebo on ji zachrání, poslouchat Nokia tune. Nikdo nechce při akustické písni v malém sále poslouchat, jak někomu přišla smska. A rozhodně nikdo nechce přednášet slova a věty, který možná i toho člověka stály spoustu času a příprav, aby ho pak rozhodil nějakej blbeček a Star Wars vyzvánění na mobilu.

Stejně jako musí být nepříjemné být člověkem, který už minutu loví v kabelce telefon a všichni se dívají a čekají… a čekají… a čekají, ale to si mi zatím (knock, knock) nikdy nestalo.

Pro mě osobně to představuje jeden z nejhorších trapasů/společenských prohřešků vůbec a ani se nemusí ozvat vypněte si, prosím, své mobilní telefony a já už to vypínám. Nejen zvonění, ale radši rovnou celý mobil a občas… občas i vyndávám simkartu, protože co se zvonění týče, mám dost divokou fantazii!

Sounds legit.

«
»