#29 REJOICE

Posted: Leden 11th, 2011 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 29 Comments »

Léta páně 1988 vznikla, z původně malé dílny na kalhoty se záplatou, firma REJOICE, která zasadila smrtelnou a nevratnou ránu českému obecnému vkusu. Úsloví „si zabil“ je zde až nesnesitelně na místě.

Původně horolezecký štýlo, který se, želbohu, ujalo i v civilizovaných částech ČR, mě asi nikdy nepřestane vyvádět z údivu. Plátěný pohodlný kostkáče, krosnu, kristusky s gumovou podešví a čaunazdar, jde se do města, resp. do HUDY SPORTU, pro nejnovější model. Napřed kalhoty, pak mikiny, trička a teď dokonce i sukně a šaty. Ne, toto není ani nadsázka, ani sranda, ani lež, to je realita. Dodnes mě občas před spaním rozruší vzpomínka na epic výrok „já mám dvoje Rejoice šaty – jedny pravý a jedny fejkový“.

To je, btw fyi, dost šílenej důkaz, že to je vlastně mainstream – když už existujou i Rejoice fake hadry. Představuju si vietnamskou domácí manufakturu, představuju si malý asiaty přišívající bílou kytičku s nápisem Rejuice a starého tátu Vietnamce, který si mne ruce nad vidinou výnosného kšeftu.

Není to zkrátka nic pěkného na pohled. Taky už jste si představovali, že nějakej trendkiller v záplatovaném úboru začne v metru vařit čaj(du) na lihovém vařiči v ešusu? Abych pak ještě nelitovala, že sebou nenosím plecháček, tyjo…

Jediný smysluplný účel tohodle hippie textilu se dá označit slovem ANTIKONCEPCE. Asi si dovedu představit sebe v posteli se statným vedoucím horolezeckého oddílu, ale bohužel – před kalhotama rejoice okamžitě zamykám pás cudnosti.

Klasické pyžamo z kategorie „v tom bych nešla ani v noci na šišky“

«
»