Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #267 ÚMRTÍ VÁCLAVA HAVLA

#267 ÚMRTÍ VÁCLAVA HAVLA

Posted: Prosinec 19th, 2011 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | No Comments »

Chtěla jsem, aby se i 1000 věcí, co mě serou symbolicky připojilo k pietě a nechat zde alespoň jednou zvítězit tu pravdu a lásku nad nenávistí – ale seru na to. Ostatně se tak stane v pátek, v den státního pohřbu, kdy se i zde proud problémů prvního světa na jeden den přeruší.

Nebejt Václava Havla bychom totiž, mimojiné, žádnejch 1000 věcí, co mě serou a problémy prvního světa vůbec neměli. O problémech druhého světa, které jsou minulostí především jeho zásluhou, tu vůbec psát nemusím a můžeme bejt všichni rádi, že tu hejtujeme a hejtovat můžeme třeba Olgu Lounovou nebo to, že si nepamatujeme naše nejlepší nápady před usnutím, a že nemusíme pro naše nejbližší samizdatově vydávat magazín problémů á la *Sere mě dlouhá fronta na banány*, *Sere mě, že prostě vůbec nemám tu novou desku Depeche Mode a jen tak se ke mně asi nedostane*, *Mít bráchu ve vězení* nebo *Sere mě, že nepůjdu na vejšku*. I když se tato událost dala předpovídat, smrt VH sebrala i mnohem větší a zasloužilejší hatery než sem já. Tiše a pokorně proto říkám děkuji a je mi to líto…

…a tím asi tak moje tichá pokora tady na blogu končí. Člověk se totiž podívá na internet, na facebook a na diskuze pod články (ačkoli před tím byl stokrát varován, ale jednomu to prostě nedá) a nestačí se divit, jak vypadá opravdová svoboda slova v roce 2011. Od projevů vzešlých z vlny více či méně falešného smutku, spočívajících v apokalyptických zvoláních á la „všichni jsme ztraceni“ nebo „je čas emigrovat“ po pokročilou demenci prostého lidu ve zmiňovaných diskuzích až po tu nejhrubší blitku obnoveného Svazu mladých komunistů Československa (jejichž stránky momentálně a díkybohu nejsou v provozu, zde alespoň odkaz na článek) což jsou věci, které slušným čtenářům Achjo Bitch nemusí dvakrát popisovat a neslušným čtenářům je to za a) jedno a za b) tady snad ani nemaj co dělat.

Nebudu proto dnes končit klasickou černobílou podobiznou Václava Havla, ale printscreenem ze stránek www.vozp.cz, poňáč tahle pojišťovna se toho taky nebojí a nezmínit jí tady by slušný nebylo ani omylem.

«
»