Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #256 LIDI, CO NEUMĚJ POSÍLAT HROMADNÝ E-MAILY

#256 LIDI, CO NEUMĚJ POSÍLAT HROMADNÝ E-MAILY

Posted: Prosinec 2nd, 2011 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 2 Comments »

Specifikům elektronické komunikace se tady už jednou věnovala Achjo Bitch a doufám, že si na pizze z rohlíků alespoň jednou za čas pochutnáte a že se s leckterými z vás potkám na blížícím se mistrovství světa v pečení pizzy z rohlíků v Olešné u Humpolce. Já se chci dneska nechci věnovat problematice obsahu e-mailů, ale problematice adresáta. Když je adresát mailu jedinej, většinou neni problém. S technikou jeden na jednoho mívá problém jen minimální počet uživatelů e-mailu. Blbý to začne bejt, když někdo mailuje víc lidem.

Už jsem si zvyknul, že spousta lidí dosud neobjevila okýnko nazvaný “blind carbon copy”, případně “slepá kopie”, takže když posílaj hromadný maily jako oznámení o koncertě vokálního souboru nebo informaci o narození nekřtěňátka, dozví se rázem moji e-mailovou adresu spousta lidí, co jim je po ní hovno. Ruští spamoví roboti už o mě ale stejně dávno vědí, takže nemá smysl nad tim nějak prskat.

Spousta lidí, co podobnej e-mail dostanou, cítěj potřebu na něj reagovat – a podle mejch zkušeností nemalá část z týhle spousty klikne na tlačítko “odpovědět všem” vulgo “reply to all”, což spolu s prvotním nepoužitím slepý kopie způsobí, že nešťastnej jedinec mýho ražení dostává odpovědi typu “nepřijdu, protože Bobísek je nemocnej a nemáme hlídání”, “Marku, hrozně ráda bych přišla, ale můj přítel tě nenávidí” nebo “Ty sráči, ty máš ještě drzost mi po tom všem psát?”, který jsou všechny určený někomu úplně jinýmu.

Přílišné používání funkce “odpovědět všem” je ovšem furt lepší, než její úzkostlivé nepoužívání. Tuhle jsem se se dvěma dalšími osobami (označme je třeba jako B a C) potřeboval domluvit mailem na jednom termínu a celá akce proběhla takto. Píšu mail C, ať pošle návrhy termínů, přitom dávám B do kopie a zdůrazňuju, ať nám C odpoví oběma. Po týdnu nic nepřijde, urguju mailem C. C odpoví, že už návrhy poslal B (ovšem mail s návrhy nepřepošle). Píšu B, ať mi návrhy přepošle, B tak učiní i se svým výběrem termínu, který já potvrzuji a přeposílám B i C. C píše pouze mně, že tedy termín platí. Já tenhle mail přeposílám B a konečně všichni víme, na čem jsme.

Takže si myslím, že používání internetu by rozhodně nemělo bejt pro všechny a měl by existovat nějakej internetovej řidičskej průkaz…

«
»