Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #244 DEBATY O KOUŘENÍ NA ZASTÁVKÁCH

#244 DEBATY O KOUŘENÍ NA ZASTÁVKÁCH

Posted: Listopad 15th, 2011 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 96 komentářů »

Kauza SuperVáclav, zejména jeho akce, kdy políval kouřící lidi na zastávkách MHD, spustila na internetech vlnu debat o tom, jestli je kouření na zastávkách MHD povolený nebo zakázaný a hlavně o tom, jestli by bejt povolený nebo zakázaný mělo. A mně je z těch všech debat, milí čtenářové, tak nějak na blití. Jasně, kouření škodí zdraví, ale když se mrknu na dnešní smog za oknem, opravdu nemám strach, že bych mohl dostat rakovinu jen proto, že by mi zlej spolucestující na tramvajový zastávce fouknul pod nos trochu spálenýho tabáku.

Do prdele, copak na tohle potřebujeme zákon? Copak už všichni pozbyli poslední zbytky zdravýho rozumu? Vždyť to snad jde řešit nějakou elementární lidskou slušností. Už jsem to naznačoval v postu o SuperVáclavovi, ale nezbyde mi, než to tady probrat znovu. Když stojim na narvaný zastávce a cítím nutnou potřebu bánit, v životě si nezapálim mezi lidma, ale prostě poodejdu o kus dál. Když ale stojim na prázdný zastávce, tak si klidně zapálim v přístřešku – vono to vyvětrá, víme? Když mi někdo na zastávce hulí pod nos, tak buď poodejdu o kus dál, nebo o totéž požádám jeho. Jestli hulí celá zastávka (což jsem teda ještě nezažil, a to jezdim MHD docela dost), tak se podřídim lokální většině a holt poodejdu já.

Zjevně se ale národ podle naznačenejch pravidel nechce nebo nedokáže řídit, takže potřebujeme, aby náš slovutný parlament schvaloval další a další zákony, posléze je novelizoval, pak časem zrušil, znovu přijal a tak dál až do úplného zblbnutí. A kouření na zastávkách je jenom jedna z miliónu věcí, který se to týká; takový pravidla silničního provozu jsou to samý v lila, myslim, že smysluplný pravidla, jak se chovat na silnici, by šly zformulovat tak v deseti větách.

Stát je plnej opičí lásky a jeho zdánlivě ušlechtilá snaha chránit lidi před jima samotnýma nás podle mě přivede do pekel. Čekám na to, kdy se schválí zákony, že se nesmí jíst nezdravej bůček, že chlapi nesměj chcát do umyvadel a že se před dětma nesmí mluvit sprostě. A až se kvůli tomu postupně odnaučí používat zdravej rozum všichni, povede to ke smutnýmu konci lidstva neodvratněji, než případná třetí světová válka.

«
»