Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #242 SCONTO, ASKO, KIKA…

#242 SCONTO, ASKO, KIKA…

Posted: Listopad 11th, 2011 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 49 komentářů »

…nebo jen zkrátka a dobře nevkusný nábytek. Ačkoli nevkusný je nechutnej eufemismus. Ošklivý, nekvalitní, odporný, slizký a spol. – to jsou slovíčka, který já chovám pro tyhle rádoby nábytky. Dostal se mi nedávno do spárů katalog jednoho takového obchodu a zase jsem nepochopila NIC. Netvrdím, že mít celý byt osázený IKEOU bez sebemenších náznaků vlastní invence je zas až takovej winning, ale milionkrát radši budu rovnou bydlet v IKEATOWNU, který by byl hlavním městem IKEALANDU, než doma trpět nějakou obyvákovou skříň, rozkládácí pohovku á la kůže nebo sadu židlí rádoby dřevo + lesklý kov.

Tyto věci jsou bytu i kapse na míru pouze lidem, kteří mají posunutou míru obecnému vkusu. A mám pocit, že se o tom mluví zoufale málo. Odívání, gastronomie a jiná zvěrstva á la mimibazar.cz jsou jasný, už se o tom dokonce začíná mluvit, ale o architektuře a interiérovém designu, které k současnému stavu zoufalství v ČR mocně přispívají, se stále nikdo moc nevěnuje. Kdykoli zahlédnu pořad Bydlení je hra (nebo jak se to jmenuje), kde „moderní dizajnéři“ navrhují nový moderní obývák s kuchyní pro paní Alenku z paneláku, ve kterém bydlí už od narození, je to o třes ný, OTŘESNÝ.

Ukázkové případy toho, jak to vypadá když je někdo nevkusný, jsou k nalezení prakticky v každém díle pořadu Prostřeno!, kde se páni a paní rozplývají nad zeleným laděním jídelny u Milušky nebo nad tím, jak u Zděňěčky hezky ladí ta růžová skříň s červenožlutým povlečením.

No zkrátka –  když si „obyčejnský ženský a mužský“ zařizují vlastní bydlení a já to náhodu někde vidím, obrací se mi žaludek jako na horské dráze… To máte jako s tím Prostřenem! Je to (ne)příjemně vzrušující, dívat se kam až to vaření nebo vychytávky v ložnici mohou zajít, ale když si zaplatíte hodně jízd, nebude vám dobře a možná se vám bude chtít zvracet.

 

«
»