Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #238 „TRAMVAJ MÁ NA PŘECHODU PŘEDNOST“

#238 „TRAMVAJ MÁ NA PŘECHODU PŘEDNOST“

Posted: Listopad 7th, 2011 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 43 Comments »

Po delší době tu zase mám hejt z populární kategorie „pražská hromadná doprava“. Mě samozřejmě nepálí to, že tramvaj má přednost. No a, má bejt, je mi to šumák, ale vadí mi s tím spojená osvětová kampaň o způsobném chování tramvaje a chodců na přechodech, která je tak promyšlená, že jsem tomu jak to teda s přednostmi je, přestala rozumět.

Ošklivá zebra na plakátech, která vysvětluje, že tramvaj má jako jediný dopravní prostředek přednost na přechodu + hlasové oznámení od nějaký tý Kamily Moučkový nebo kdo namlouvá tyhle tramvajový notifications na to samý téma. Š. dokonce bydlí nad tramvajou zastávkou a upozornění na tramvaj na přechodu se tak dostane až k člověku do bytu, což je nebezpečné hlavně když je noc (=ticho) a vám se do spánku vkrádá toto strašidelné varování. Myslela jsem si proto, že jsem kvůli tomu jedinej debžot, kterej nechá tramvaj radši projet i když má, jako chodec, opavdickou zelenou na opravdickém semaforu.  Stála jsem na Míráku asi 2 minuty, připadala jsem si zmatená jak Iveta B. v rozhovoru pro VIP zprávy a tramvaje jezdily sem a tam, ale já jsem radši počkala, až nepojede žádná, semafor-nesemafor.

Jenže já nejsem jediná, koho tyto výstrahy donutily chovat se na přechodu všelijak. Já a Š. a další cizí lidi jsme čekali dole na Vinohradský na zelenou. Po chvilce strpení nám semafor dal znamení, že jako OK a tak jsme vyrazili, jenže v tu samou chvíli se na nás zeshora řítila tramvaj č. 11. Opatrně jsme šli dál, ale ne tak, abychom byli na kolejích, tramvaj se nebezpečně blížila a naše skupina se váhavě kymácela na přechodu a moc nevěděla co má dělat. That awkward moment vyřešil tramvaják, který zastavil asi 2 metry před přechodem a my mohli přejít a pokecat si o tom, že člověk zkrátka vůbec neví, co má dělat, jak jsou teď všude ty kecy, který ve vás vzbuděj dojem, že tramvaj má přednost takového rázu, že by ji pustili snad i do kina bez placení.

Tak to by se mi pravděpodobně stát nemohlo. Ale až uvidíte holku, co stojí přes tři zelený na přechodu a odmítá přejít na druhou stranu, protože tramvaj má prostě přednost VŠUDE a VŽDYCKY tak mi můžete zamávat.

«
»