Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #225 SUPERVÁCLAV

#225 SUPERVÁCLAV

Posted: Říjen 18th, 2011 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 41 komentářů »

SuperVáclav zmínil náš blog mezi svojí inspirací. Děkujeme, SuperVáclave, ale dneska si vezmu na paškál tebe.

Jo, vomazat špíně pejskařovi hovno vo bundu mi přijde fér – byť nechápu, že na videu neni zachycenej moment defekace, aby bylo úplně jasný, že to neni žádná levá. Zlejt lidi na zastávce za kouření je z mnoha důvodů ujetý, ať si militantní nekuřáci říkaj co chtěj. Nevim; pražskou MHD se dopravuju poměrně často a s kuřákama na zastávkách se opravdu moc nepotkávám. Když jo, nemám problém si stoupnout vo kus dál, abych kouř čmuchat nemusel. Kdo by se egomaniacky cítil tímhle omezen na osobní svobodě, má možnost kuřáka slušně upozornit. Pokud by v takovym případě kuřák bánil dál, pak by mi přišlo superhrdinský ho polejt vodou. Hlavně taky myslim, že když někoho poleješ vodou na zastávce, příště si tam klidně zapálí zase, jen se bude pozornějc rozhlížet kolem sebe, jestli se nepřibližuje mamták s kýblem. A přijde mi, že superhrdinský akce by měly ty lidi napravovat; kdyby ses s těma lidma dal slušně do řeči, možná by si to nechali vysvětlit a příště to neudělali. Ale chápu, bylo by to mnohem menší vzrůšo a asi by o tobě nepsali na novinkách.

Všechny ty transparenty… no… jako jo, občanská angažovanost je lepší, než kdybys bral drogy. Nám vytýkáš, že nic neděláme; mně tohle tvoje akční hrdinství ze všeho nejvíc připomíná moment, když Rimmer chtěl zaútočit proti mutantovi masivní letákovou kampaní. A tvoje promenování v médiích na mě působí, že spíš to celý děláš kvůli vlastní slávě než z nějakejch opravdu čistejch pohnutek, což mi zrovna superhrdinský nepřijde. Mimochodem, superhrdina by měl mít taky nějakou superschopnost; u tebe jsem zatim zaregistroval jenom superpřizdisráčství při rozhovoru s JXD, což neni žádnej šlágr. (Jo, na pana JXD se v mym poznámkovym bloku taky už dlouho vaří voda, nebojte.)

Dál, akce s autem na místě pro invalidy. No, jednak mi to celý přijde nějaký podezřelý, že tam stojí zrovinka malinký autíčko, který ještěrka nebude mít problém zvednout (a kdo je kurva Přemek?). Za druhé, jestli v akci s kuřákama se dá mluvit o lidech, který jsou tim kuřákem obtěžováni, tady nikdo takovej neni. Tady je spousta dalších prázdnejch míst pro invalidy a žádnej invalida v dohledu – takže jako skrytá kamera dobrej fór, ale jako pranýřování nějakýho zásadního zlejška mi to nepřipadá. Čimž nechci říct, že bych chování majitele Mini chtěl omlouvat; jen zastávám názor, že rigidní lpění na dodržování pravidel může bejt stejně dementní, jako jejich porušování. A hlavně – zas bych nečekal útěk, ale nějakou racionální debatu s dotyčnym. A kupka hnoje před VZP? Kdybys aspoň vymyslel něco originálního, tohle dneska dělá každej druhej zemědělec při blokádě.

Takže jo, SuperVáclave, chápu, že to myslíš dobře, ale děláš to tak, že mě to sere. A křiklouny, který by mě chtěli v komentářích přesvědčovat, že je lepší dělat něco, než nedělat nic, bych rád upozornil, že ta věta je podle mě postavená jinak: je lepší dělat něco smysluplnýho, než nedělat nic.

(A po chvíli googlení to na mě stejně celý působí, že celej SuperVáclav bude nějaká marketingová mrdka, v tom případě mě to sere na druhou.)

UPDATE: Aha, tak tady je to všechno popsaný.

«
»