Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #199 KUŘÁCKÝ PODNIKY, CO NEVEDOU CIGÁRA

#199 KUŘÁCKÝ PODNIKY, CO NEVEDOU CIGÁRA

Posted: Září 9th, 2011 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 8 Comments »

Problémům s tabákem jsme se tady věnovali už nejednou a dneska tomu bude nejinak, takže nekuřáci jsou dneska ochuzeni o možnost rozvážně pokejvat hlavou, jak to ten Attila dneska dobře vystih, na stranu druhou nesmrděj a možná ani nedostanou rakovinu plic, takže to je vcelku férovej obchod.

My, nikotinisté s kladným vztahem k alkoholu, to ale asi známe všichni. Vesele leješ v solidnim podniku, sličná šenkýřka nosí škopky jak o posvícení a čárky píše hráběma, ale najednou je v krabičce poslední cígo. Podotýkám, že nejsem vybíravej! Nejsem žádná zmlsaná slečna, co je ochotná bánit jenom speciální úzký tenký cigára s medovo-mátovou nebo kýho šlaka příchutí, takže se mi ještě nikdy nestalo, že bych si z nabídky v hospodě nevybral, nemám problém s takřka žádnou značkou od sedmi pětek vejš a co se Startek týká, vždycky jsem byl zastáncem tvrzení, že dobrá Startka je pokouřeníčko, takže mě neuvede v rozpaky ani nabídka v zaplivanejch vesnickejch čtyřkách.

Pokud ovšem nějaká nabídka je. Chápu, že v podnicích, který jsou celý nebo z většiny nekuřácký, cigára nevedou. Ale putyky, kde by se kouř dal krájet, ale na baru maj kromě lahví šnapsu jenom mastný řevnický brambůrky a pohled s místní rozhlednou? Člověk pak musí v lepšim případě hledat nejbližší hernu, v tom horšim mu nezbejvá než bít se do hlavy až do zavíračky.

Takže ne, kuřácká hospoda bez prodeje rakovek je zlo, podle mě dokonce ještě větší zlo, než hospoda, kde dojde pivo. Protože v hospodě, kde dojde pivo, můžeš lejt aspoň panáky. V hospodě, kde nemaj cigára, můžeš tak akorát somrovat od jinejch a doufat, že jim dojdou dřív, než je přestane bavit ti nabízet.

«
»