Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #193 PROKRASTINACE

#193 PROKRASTINACE

Posted: Září 1st, 2011 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 15 Comments »

Slovo prokrastinace jsem myslim zaregistroval s příchodem Facebooku; co si pamatuju, jednu dobu bylo děsně populární zakládat skupiny s náramně vtipnejma názvama jako “já se neflákám, já prokrastinuju” a kdo se do nějaký takový alespoň jednou tejdně nepřihlásil, jako kdyby ani nežil. Samozřejmě jsem to slovo zařadil do svojí slovní zásoby, abych nebyl za debila, až o tom někdy někdo bude mluvit, ale že bych se stal nadšenym vyznavačem kultu prokrastinace, to ani hovno.

Já to samozřejmě znám. Kurva dobře to znám. Jakožto pisálek, čiliže člověk, kterej se živí prací, která nemá (na rozdíl třeba od programování) pevně daný objektivní měřítka, hodně dobře znám ty okamžiky před monitorem, kdy už by člověk dávno měl začít psát čtvrtou verzi dokumentu o kroměřížskejch památkách UNESCO, ale místo toho hodiny hraje pasiáns, stahuje hentai porno nebo se zasekne u wikipedie a čte si tuze zajímavý články o španělskym frankistickym režimu.

Samozřejmě mě sere, že takhle ztrácim hodiny a hodiny času. Ještě ale víc mě sere nazývání zmíněnýho poflakování tim rádoby elegantnim slovem, když čeština nabízí spoustu výrazů, který popisovanou činnost popisují dostatečně přesně: bohapustý zevlování, okázalý flákání, zbytečný lelkování. Co mě ale vytočilo doběla, byl tenhle článek, na kterej jsem narazil při rešeršování informací pro dnešní hejt. Píše se tam totiž, že prokrastinace je příznakem nemoci.

No ty vole, to jste se snad posrali v kině, ne? Slabá vůle snad neni kurva nemoc, ale vlastnost, kterou lze aktivně změnit, trénovat! Já třeba o sobě vim, že když si vezmu do ruky kelímek zmrzliny Häagen-Dazs, tak prostě nemám sílu ho odložit, dokud neni celej snědenej. A znamená to snad, že jsem kurva nemocnej? Hovno, jsem prostě jenom rozežranej. A vy všichni, co si slovem prokrastinace omlouváte svoje mizerný pracovní výsledky, se taky vzpamatujte: nejste kurva nemocný, jste prostě jenom lemry líný.

«
»