Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #170 PAROUBEK

#170 PAROUBEK

Posted: Srpen 1st, 2011 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 23 komentářů »

Paroubek je takovej můj instantní hejt. Už se zachoval tolikrát jako sráč, že odpor k němu patří k axiomům mýho života, jen jsem pořád čekal, až zase vyleze odněkud z díry a prohlásí něco, co budu moct označit za finální důvod k napsání hejtu. Ale pak jsem si řekl ne, Attilo, vohejtuj Paroubka teď, dokud je zrovna marnej, ať ti pak nikdo nevomlátí vo tlamu, že se vezeš na vlně nějaké momentální paroubkovský nenávisti.

Jako jasně. Jsem spíš příznivcem pravice a k naprostý většině politiků spojenejch se sociální demokracií cítím spíš lehce negativní emoce způsobený hodně jinym náhledem na svět. Přesto pár politiků s touhle stranou spojenejch jsem ochoten považovat za relativně slušný lidi a když vidim v novinách jejich fotku, neni mi primárně na blití a neotevírá se mi kudla v kapse.

Důvodů, proč mě sere Paroubek, je bezpochyby spousta, zkusim to tady zredigovat na tři nejdůležitější. Tak jednak CzechTek 2005; ano, nějaký akce předtím by se daly shrnout slovy “technaři zabrali cizí pozemek a dělali tam randál”, což ale rozhodně nebyl zrovna tenhle případ. A Paroubek byl jeden z největších zastánců tý nechutný policejní akce, co se tam odehrála. Pak je tady ta touha po moci: slavnej výrok, že si prohlasuje návrhy klidně s marťanama mě přesvědčil, že tenhle pán by se nebál nejen vládnutí s komunistama, že by se klidně spojil i s Národní stranou, kdyby byla v parlamentu, jen aby to tu mohl celý šéfovat. A za třetí (což pochopitelně hodně souvisí s bodem dva) jeho populismus. Je mi jasný, že v Česku je jen minimum politiků, kteří by měli nějakou vizi, kterou by se snažili vysvětlit svým voličům a přesvědčit je, že ta vize je správná. Paroubek tohle ale dovedl ad absurdum, to, jak je schopen se točit jako korouhvička podle aktuálních průzkumů veřejnýho mínění, je naprosto nechutný (nejsmutnější část i jinak hodně smutnýho dokumentu Oko nad Prahou je ta pasáž, kdy je unavenej starej pán Kaplický ochoten kvůli prosazení svýho vysněnýho zelenýho díťátka na Letný spojit se i právě s Paroubkem).

A abychom se dneska v hejtování posunuli ještě o kousek dál, aby to nebylo jen standardní dštění síry na nebohýho člověka, co se nemůže bránit, přidám dnes i jednu předpověď z Attilova prognostickýho ústavu. Bojim se, že se Paroubek vrátí. Vono co si budeme povídat, sice ho socani odstavili na vedlejší kolej, ale s vládou je tu furt všelijaký, každý roční období si řikám, jestli vůbec vydrží do toho dalšího, a bůh ví, co by se dělo dál. A já prorokuju, že se Paroubek vrátí s velkou pompou. Myslim si, že bude mít třicet metrů na vejšku a tělo jako Michelin panák v prvním díle Ghostbusters. Vzpomeňte si na mě, až vám bude koukat do voken…

A panu Paroubkovi dneska posíláme pěknou písničku!

«
»