Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #144 KETR POTVALD

#144 KETR POTVALD

Posted: Červen 22nd, 2011 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 6 komentářů »

Některé „celebrity“ si prostě nedaj pokoj a budou nás dráždit dál a dál. Olga Lounová (hejt první a hejt druhý), která komolí naše jméno v rozhovorech se nás již dvou článků dočkala (a upřímně, když jsem viděla článek s fotkou kde Olga jako Marilyn zpívá k narozeninám Václavu Klausovi, chtěla jsem napsat i třetí pokračování) a teď se podobné poctě dostane i Petrovi. Jestli nás čtete pořádně tak už asi víte, že one hate is never enough… Základní info: PK chtěl hrát v jednom klubu. Jak to celé dopadlo a Petrovu odpověď, resp. obhajobu zde předkládám (skoro) bez komentáře. Název je šifrovaný a obsah pravý. Podotýkám, že se jedná o celkem renomovaný prostor, který se skutečně drží vlastní dramaturgie a představa, že by v něm měl vystupovat PK je skoro tak přirozená a příjemná, asi jako kdyby měla Helena Vondráčková vystupovat v Modrý Vopici nebo kdyby ti hardbass mládenci, co v Porubě drogy neberou měli speciální slavnostní koncert ve velkém sálu Lucerny. Ne že bych po Danovi Landovi a slepeckém sboru v kostele mohla být ještě nečím zásadně překvapena, ale stejně si zkrátka představte, že PK ve zmiňovaném prostoru je … není. Prostě nejde to!

Vážený pane K.,

vaše nové písně nejsou tak strašné jako ty staré. Nicméně vaše produkce bohužel vůbec nezapadá do naší dramaturgie. Navíc jste bohužel interpretem největšího hudebního průseru v dějinách. Nemám na mysli Holky z naší školky, ale Novosvětskou 2000 viz http://www.youtube.com/watch?v=b8rsjk5BENs, ale to snad dobře víte.
S úctou, XY

a teď prosím přivítejte odpověď roku…
Pane XY,
popravdě jste mě zaskočil, komunikoval jsem s paní YX a Vás vůbec neznám. Přesto díky za odpověď a taky, ač v jedné větě, za tak rozsáhlou recenzi toho, co jsem kdy nazpíval. Váš přehled bych si tedy přál mít. Skoro bych se ze sebe pozvracel, jak jste mi nastavil zrcadlo.  Ale vážně, nejjednodušší je vytrhávat věci z kontextu a hlavně si držet svůj zaběhlý omezený stereotyp. Gratuluji, to bych Vás tipoval na větší formát.  Navíc jsem  Vám nevnucoval, abyste souhlasil s tím, co dělám a nutně se s tím ztotožňoval. Měl bych asi být dotčený, ale téměř mě baví a je mi sympatické, že se s tím nemažete, protože to mám dost podobně. …

Mějte se slušně.

PK

P.S. Nahrávka Novosvětské vznikla pro vánoční album v roce 1999 a je to skvělý remake.

Skvělý remake?

 

PS: „Píseň Milujem se čím dál víc je moje vůbec nejoblíbenější neanglická popová věc a taky musím říct, že způsob, jak Petr zazpíval Summer Time, mě dostal. Je to snad první běloch, který může konkurovat černým hlasům“ aneb if you type kotvald into google you can break the internet, více zde.

«
»