Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #112 MISTŘÍŇANKA HATERS

#112 MISTŘÍŇANKA HATERS

Posted: Květen 9th, 2011 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 13 Comments »

Mám rád bizarnosti. Mám rád písničku Hallelujah od Leonarda Cohena. Když jsem tedy na Facebooku objevil zmínku o novym coveru zmíněnýho kusu, radostně jsem zaržál (netuše teda, že nemaje televizi jsem trošku sto let za opicema, protože zmíněná záležitost je prej hitem současnýho teleshoppingu) a s chutí jsem si vyposlechl Umcaca Umcaca Remix výše zmíněný skladby by Mistříňanka.

Začetl jsem se i do komentářů pod videem a docela mě překvapilo, kolik lidí bylo osobně dotčeno tim, že si tenhle jihomoravskej šraml (mimochodem, věděli jste, že má Mistříňanka heslo na německý Wikipedii, na český nikoliv?) dovolil tenhle kus zahrát.  Většinou se tam píše o zprznění krásný skladby, asi nejlepší komentář říká, že je škoda, že Cohen už není mrtvej, protože by se z toho musel obracet v hrobě. (Dává vám to smysl? Nebojte, mně taky ne.)

Já vám nevim. Čistě osobně mi přijde i samotný Cohenovo provedení Hallelujah strašlivě kýčovitý a osobně dávám jednoznačně přednost verzi, kterou nazpíval John Cale. Hejtuju v životě dost věcí, ale jsou to v naprostý většině případů záležitosti, kterým se nedá bránit, věci, který aktivně nevyhledávám, ale který se mě chtě nechtě týkaj – vlastně už tady o tom psala Achjo Bitch ve svým článku o haterech amatérech. Ty vole, když si dobrovolně kliknete na odkaz, na kterym je napsáno, že tam dechovka hraje písničku od Cohena, tak co vás sakra překvapuje na tom, že tam dechovka hraje písničku od Cohena?

Jako jasně, dobrovolně bych si to nepustil ani k psaní článku, ani k mytí nádobí. Vono já bych si totiž dobrovolně nepustil dechovku nikdy (myslim tu klasickou českou, „Kálašnikov, Kálašnikov“ mi jednu dobu hrávalo v empétrojce docela často). Na druhou stranu, neni nereálný, že bych se někdy ocitnul na nějakym vesnickym hasičskym či mysliveckym bále, kde by místní kapela Plechařinka dula ty svý fláky. Jsem si jistej, že střízlivej bych na takovym místě rozhodně nebyl – a rovněž jsem si jistej, že kdyby mi vožralýmu zahráli Hallelujah, tak nadšeně tancuju se všema ženskejma z vesnice a na závěr koupim panáka celý žesťový sekci!

Ty vole, jak to v čase 1:54 rozjedou a zase ve 2:10 stopnou,
aby se jim staříci moc nerozpogovali. Ten aranžér je génius, no fun.

«
»